středa 25. března 2015

Pro ten pocit...
Tentokrát trochu netradičně. Trochu s recenzí. Protože mi je pořád "tak nějak" divně u žaludku. Prostě mne ta kniha nějak oslovila. Netuším čím, ale stojí za to ji přečíst. Líbila se mi. Zvláštně.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

Od Ransoma Riggse. Prý jeho prvotina.

Oficiální popis knihy:
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, jehož autorem je Ransom Riggs, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek.
Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu
Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

A moje hodnocení. 
Nejprve nic moc. Nechytla mne hned od první stránky. Ale cca po třetině už to mělo spád a od půlky jsem přejížděla v tramvajích zastávky... Prostě mě chytila. A ty fotografie! Bez nich by to nebylo ono, teprve s nimi je fakt dobrá. A i když jsem ji dočetla cca před týdnem, pořád se mi tak trochu honí hlavou. Co kdyby to byla pravda? Nebo aspoň část? Zvláštní. Nemám ráda horory a vlastně ani moc napínavé knížky, ale tahle je jiná. Ale je i napínavá. Dokonce tolik, že některé pasáže jsem si zakazovala číst před spaním a nechávala si je až na ranní cestu do práce. Druhý díl si asi pořídím. 

Navíc je kniha kromě fotografií pěkná i vazbou, přebalem, tiskem na předsádce (jsem povrchní, ale když to ladí, je to zážitek navíc...).

A aby se neušmudlala, obyčejný látkový obal. Se záložkou.

 
 
 
 
2 komentáře:

 1. Teeeda, vypadá fakt zajímavě.... Já se ráda bojím :), ale horory nečtu. Protože se pak bojím moc.. :) S touhle knížkou musím počkat, protože jsem těhotná, tak abych neměla "podivné" dítě...
  Jak jsi na knihu přišla?
  Krásný den...Kat....

  OdpovědětVymazat
 2. nejvíc nejlepší nejmilejší!a druhý díl taky výborný!brzo prý bude třetí!
  a dost doporučuju-sice dětskou,ale taky výbornou a strašidelnou-knížku Příšerné příběhy strýce Monteguela (christ priestly)

  OdpovědětVymazat